מה זה אי למטבח?

מה זה אי למטבח?

לקביעת פגישת יעוץ עם מעצבת ללא התחייבות - לחץ/י כאן
אי למטבח הוא משטח עבודה נוסף, הוא אינו המשך רציך המחובר לשאר משטחי העבודה של המטבח; הוא אף אינו מחובר לקיר. לעיתים תוכלו לראות מטבחים בהם האי מחובר לרצפה בחיבור קבוע (נייח) ולעיתים תמצאו את האי כשהוא משונע על גלגלים (נייד). קוטר סטנדרטי של אי מטבח יהיה גדול מ-80 ס"מ; כל מידה קטנה כזו תחשיב אותו ל"יחידת ריהוט" ולא ל"אי מטבח".

מטרתו של אי במטבח היא לספק משטח עבודה, בנוסף למשטחים הקיימים. אי מטבח מהווה וגם פתרון אחסון מעולה (ארונות אחסון, מגירות, כיור, תנור, כיריים ולעיתים אף מדיח כלים). ישנה אפשרות אף להוסיף לאי מטבח אף כיסאות ולהפכו לפינת אוכל.

אי למטבח ושינויים עיצוביים

המטבח המודרני, כמוקד הבית והמשפחה, עובר שינויים עיצוביים. רבים המעצבים מחדש את הבית והמטבח, חוששים מהשינוי (הרדיקאלי, לעיתים) של הוספת "אי עבודה" למטבח", או לחילופין, חסרים את התקציב הנדרש להוספת הפריט הייחודי הזה.

כאמור, קיימים שני סוגים של איים למטבח:
1.  אי מקובע – נייח ואינו ניתן להזזה.
2.  אי נייד – ניתן להזזה במידת הצורך.

מטבחים עם אי

קיימים עיצובים שונים עבור שני סוגי איי למטבחים קטנים אלה. ללא ספק, התוספת החדשה תחמיא לעיצוב השונה של המטבח הביתי, ותוסיף אווירה של קלילות ואף של השראה לפעילות המטבח היומיומית. כבר בימים הראשונים תרגישו את התכונה של אי המטבח להוות נקודת מפגש משפחתית וחברתית לארוחות משותפות.

אי למטבחים

אי למטבח בהתאמה אישית

אי מטבח יכול להיות מותאם "אישית" לכל מטבח ובצורות שונות – עם יותר או פחות מדפים או מגירות, ועוד. טרם רכישת אי למטבח, הגיעו מצוידים במידותיו המדויקות של המטבח שלכם, וכן במיקומים אפשריים של האי. ראוי כי תשקלו ברצינות אפשרות לרכישת אי נייד, אותו תוכלו להוציא ולהכניס חזרה, בהתאם לצרכיכם.