עיצוב מטבחים - פונקציונאליות ביתית

עיצוב מטבחים - פונקציונאליות ביתית

לקביעת פגישת יעוץ עם מעצבת ללא התחייבות - לחץ/י כאן
באם אנו חפצים בחידוש הבית, למשל – בעיצוב מחדש של המטבח שלנו, ראוי שנקדיש לכך את המחשבה הראויה, שכן עיצוב מטבחים דורש את החשיבה בנוגע להיבטים שונים עליהם ניתן כאן את הדעת. כל חדרי הבית, כולל המטבח – תפקידם לשרת את דרי הבית; החלל צריך להיות נוח, ידידותי ומזמין לכולם – בכדי שישרת את יושבי הבית לאורך זמן רב. עיצוב מטבחים זהו תחום רחב המעניק מבחר אפשרויות לסגנון העיצוב, החומרים והצבעים השונים בהם נעשה שימוש. בכדי למנוע בלבול אפשרי ממבחר האפשרויות העצום, מומלץ לעיין באתרי אינטרנט או בקטלוגים המוקדשים לעיצוב מטבחים, מה שיסייע בבחירת סגנון העיצוב המתאים.

עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים דורש השקעת מחשבה לא רק במראה החיצוני של המטבח, אלא גם בפונקציונאליות שלו. ראוי לתכננו כך שהשטח והחלל שלו ינוצלו באופן מרבי, ללא השארת חלל בלתי מנוצל. יתר על כן, יש להקפיד על יחסי מרחק בין היחידות ופריטי המטבח השונים. אין לשכוח את חשיבות משטחי העבודה הפנויים (שהרי המטבח הוא סוג של שטח עבודה). מטבח פונקציונאלי ראוי יציע מקום אחסון מספק ונוח. באם חדר המטבח מיועד לצרכי תצוגה ואירוח, כחלק מסגנון החלל הפתוח של הבית, הרי עיצוב מטבחים מתפקידו לטפל גם באספקט זה.

מטבח פונקציונלי ופרקטי

חשיבותו של מטבח בבית
מטבח המהווה חלק מחלל ביתי פתוח – אמור לכלול, בין השאר, גם פינות עבודה חבויות, שיאפשרו ביצוע עבודות שונות מבלי שיושבי הבית והאורחים יוכלו לראות – דבר שיחסוך אי נוחות מיותרת. כבר עמדנו על חשיבותו על המטבח כחלל ביתי חשוב המרכז פעילות ביתית ומשפחתית רבה. תכנון מטבחים נכון, יביא למצב בו ההיבטים החשובים שלכם לגבי המטבח היוקרתי הביתי, יבואו לידי ביטוי בזמן העיצוב, מה שיספק לכם חלל נוח ופונקציונאלי, אשר ישיש לבישול, אירוח ואכילה - ביחד, או בדד.

תכנון מטבחים