עיצוב מטבחים קטנים

עיצוב מטבחים קטנים

לקביעת פגישת יעוץ עם מעצבת ללא התחייבות - לחץ/י כאן
עיצוב חלל הבית הוא משימה המערבת כיף, אתגר והמון יצירתיות. עם זאת, בתהליך העיצוב, אנו עשויים להיתקל במיני מגבלות הגורמות לנו, בסופו של דבר, להתגמש במידה מסוימת ולהתפשר על אלמנטים מסוימים בעיצוב. עיצוב מטבחים קטנים מאפשר לכם להינות ממטבח מעוצב תחת כל מגבלת גודל.

בשנים האחרונות, עקב עליית מחירי הדירות, אנשים רונים לרכוש דירות קטנות יותר מבעבר. שינוי זה טומן בחובו גם את השינוי בעיצוב סגנון הדירה. העיצוב כיום מדגיש במיוחד חלוקה לחללים וחדרים קטנים יותר. סגנון הבנייה הזה מצריך חשיבה מחודשת ופתוחה לגבי אפשרויות עיצוב אחרות. גם המטבח כלול בעיצוב החדש שמתפתח – עיצוב מטבחים קטנים

עיצוב מטבחים קטנים

כאשר מדברים על עיצוב מטבחים קטנים יש לקחת בחשבון כי המטבח מחזיק בתפקיד החשוב ביותר בבית – בו מתאגדים בני המשפחה בתחילתו, באמצעו, או בסופו של היום; גם כאשר המטבח תופס שטח קטן, הוא עדיין מהווה את מקום המפגש העיקרי. הוא מהווה גם מרכז קולינארי לאכילה ולבישול כמובן. כמו כל חלל קטן, גם עיצוב מטבח קטן הוא מאתגר מבחינה עיצובית. עיצוב ראוי יהיה נעים לעין אך גם פונקציונאלי. המגמות החדשות בעיצוב המוקטן, יאפשרו לכם למצות את השטח הקטן הקיים ברשותכם ולעצב מטבח בעלי שטחי אחסון יעילים וחכמים וכן – שיטות לחיסכון מקום. 

מטבח קטן

גורמים חשובים בעיצוב מטבחים קטנים
ישנם מספר גורמים האחראיים ליצירת נוחות מרבית, יחד עם מראה מרווח יותר כאשר מדובר על עיצוב מטבחים קטנים

חומרים: כדאי להעדיף שימוש בחומרים שיעניקו תחושה של מטבח פרובנס מואר וחדשני; חומרים קרים, כגון פורמייקה ונירוסטה יסייעו בכך. לעומת זאת, יש להימנע בשימוש בעץ מלא, שדווקא יוצר תחושות של דחיסות וצפיפות מה.

צבע: מובן שגם לצבע ישנה השפעה ניכרת על תחושת המרווח במטבח ובכל חלל. המשימה מאתגרת יותר ככל שהשטח קטן יותר, אך הצבעים שחשוב לבחור, הם צבעים קרים, כדוגמת לבן, פנינה וקרם – אותם אפשר לשלב עם צבעים מטאליים המפיחים רוח של חידוש, כגון – אפור בהיר וכסף. 

למידע נוסף אודות מטבחים קטנים צרו עמנו קשר עוד היום

עיצוב ותכנון מטבחים קטנים ומעוצבים